JanasCard

Vývoj a výroba elektroniky na zakázku

Nabízíme Vám vývoj a výrobu elektroniky na zakázku. Naše firma má bohaté zkušenosti s vývojem precizní analogové elektroniky a číslicové techniky. Naší specialitou je vývoj nejnáročnější analogové elektroniky: nízkošumových zesilovačů, oscilátorů s extrémně nízkým zkreslením a AD a DA převodníků s rozlišením až 26 bitů. Máme zkušenosti s vývojem zařízení s mikrokontroléry od 8-mi bitových 8051 až po 32-ti bitové ARM a s návrhem elektroniky vyhovujících požadavkům na EMC. Nabízíme rovněž zakázkový vývoj USB modulů včetně ovladačů a aplikačních programů pro Windows. Máme také zkušenosti s návrhem záznamníků dat na SD karty s kapacitou až do 32 Gbyte.

Příklady realizovaných zakázek

 • Měřicí systém pro měření mechanického napětí vypínacích lan strunovými rezonančními čidly pro JE Temelín. Systém umožňuje místní nebo dálkové ovládání po RS485, je zabudován do 19 palcového rámu výšky 6U a skládá se z měřicího modulu a 5 modulů 64 kanálových releových přepínačů s možností připojení 320 čidel. Tento systém měří mech. napětí vypínacích lan ochranné obálky reaktoru. Po 7 letech bezporuchového provozu nahradilo toto zařízení i zastaralý sovětský systém na 1. bloku JETE.

temelin.jpg (28748 bytes)

 

 • Ultra low noise dvoukanálový diferenciální zesilovač a nastavitelný filtr s šumem 1 nV/sqrtHz s bateriovým nápajením - náhrada SR560 s 4x nižším šumem pro katedru měření FEL ČVUT. Detailnější popis nízkošumových zesilovačů je zde.

Lamplifier.jpg (144820 bytes)

 

 • CMS1 - kompletní měřicí a řídíci systém 16 bit DA, 16 bit AD, lock-in zesilovač řízený přes galvanicky oddělené USB pro Weizmann institut of science, Izrael pro experimenty s jednoatomovými kontakty.

CMS1.jpg

 

 • LNVS1 - 4 kanálový zdroj napětí se skládá z 2 x 26 bit DA převodníků s rozsahem +-10V, linearitou 1 ppm a šumem 0.1 ppm a 2 nezávislými galvanicky oddělenými 16 bit DA převodníky a je řízený přes galvanicky oddělenou USB pro Weizmann institut of science, Izrael
LNVS1.jpg

 

 • DF100 - ultra low noise FET diferenciální zesilovač s šumem pod 1 nV/sqrtHz pro Weizmann institut of science, Izrael pro experimenty s jednoatomovými kontakty. Detailnější popis nízkošumových zesilovačů je zde.

DF100.jpg (144820 bytes)

 

 • IVAMP1 - I/V zesilovač zjednodušená náhrada SR570 nebo DLPCA-200 s mírně vylepšenými parametry pro Weizmann institut of science, Izrael pro experimenty s jednoatomovými kontakty. Detailnější popis transimpedančních zesilovačů je zde .
IVAMP1.jpg

 

 

 • Nízkošumový IV zesilovač s vestavěným fotodetektorem pro Ben-Gurion University Israel. Detailnější popis transimpedančních zesilovačů je zde .

 ComIVamp.jpg

 

 

 • Budicí a vyhodnocovací elektronika pro skenovací termální mikroskop pro ČMI Brno.
TSCAN.jpg

 

 • Sinusové oscilátory s velmi vysokou spektrální čistotou na frekvencích 2 kHz až 2 MHz se zkreslením -140 dB (2 kHz), -120 dB (50 kHz) až -90 dB (2 MHz) pro testovací účely pro FEL ČVUT a ČMI Brno. Detailnější popis sinusových oscilátorů s velmi malým zkreslením je zde.

oscilator.jpg (89627 bytes)

 

 • Kompletní systém pro záznam seismických dějů na CF s dynamickým rozsahem 140 dB a příkonem 100 mW.

gaia.jpg (102984 bytes)

gaia1.jpg (89627 bytes)

 

 • Různé USB moduly - modul s 60 digitálními vstupy/výstupy

usbdio.jpg (67074 bytes)

 

 • Modul pro měření se snímači polohy typu LVDT včetně ovladačů pro Windows/LINUX

usblvdt.jpg (46415 bytes)

 

 • Analogová část - oscilátor+synchronní detektor s šumem 0.6 nV/sqrtHz - pro měřič velikosti žaludku ve spolupráci s katedrou měření FEL ČVUT pro medicínské experimenty pro zákazníka z USA

 

 • 8-mi kanálový tenzometrický zesilovač+AD převodník pro testování kolejových vozidel, toto zařízení je namontováno přímo na železniční kolo, data se předávají wi-fi přenosem do počítače. Úspěšně používáno při testech zatížení kola v pařížském metru i při zkušebních jízdách Pendolina na okruhu v Cerhenicích. Montáž přímo na kolo klade značné nároky na mechanickou odolnost, při maximálních rychlostech okolo 200 km/h je elektronika vystavena odstředivému zrychlení 100 g.

tenzoz.jpg (61246 bytes)

 

 • Záznamník teplot, tlaků a průtoku pro monitorování parametrů vrtu minerální vody. Data jsou ukládána na CF disk a zároveň periodicky odesílána mobilní sítí GPRS přenosem přímo na ftp server, takže data jsou  k dispozici a zároveň i zazálohována na CF pro případ výpadku mobilního přenosu.

tlaklog.jpg (71074 bytes)

 

 • Poněkud atypická aplikace - monitor polohy krávy na pastvě (ležící/stojící)   logger + čidlo náklonu pro VÚŽV

naklon.jpg (37156 bytes)

 • Co můžeme udělat pro Vás?
©2018 JanasCard