JanasCardExterní měřicí moduly

AD24USB/AD24ETH je externí modul AD modul s rozlišením až 26 bitů připojený a napájený přímo z USB sběrnice - AD24USB, takže je snadno připojitelný k libovolnému počítači či notebooku. Verze AD24ETH je připojena přes Ethernet rozhraní 100/10 Mbit a může tedy být snadno zapojena do libovolné sítě. Modul je galvanicky oddělen od PC, AD převodník má nízký šum a diferenciální verze byla doplněna o střídavou modulaci vstupu, což dále výrazně snížilo i šum vst. zesilovače. Šum modulu je při použití modulace 15 nVšš a je tak použitelný i pro nejnáročnější měření. Více o šumových vlastnostech zde. Volitelně je možno modul doplnit i o střídavou modulaci budicího signálu pro měření s tenzometrickými můstky nebo odporovými čidly teploty. Více o přímém připojení čidel a dosažitelných parametrech zde. Manuály k AD24USB a AD24ETH.

AD24USB.jpg (90395 bytes)

Technické parametry:
AD část
- galvanicky oddělený integrační převodník s programovatelným rozlišením 22 až 26 bitů, 8 differenciálních vstupů nebo 16 SE, vst. rozsah 0-10 V/ +-5 V, programovatelné zesílení 1 až 128 (1 až 512 pro differenciální verzi), šum 15 nVšš pro 1 měření/sec, expandery pro připojení  termočlánků, tenzometrů nebo  Pt100,
DA část 
- rozlišení 16 bitů, rozsahy 0-5 V(10 V) nebo jako zdroj proudu 0-20 mA (100 mA).
Číslicové vstupy/výstupy - 2 dig. vstupy/4 dig. výstupy.
Software - driver pro systémy WinXP/Vista/7/8 a obslužná knihovna pro AD24USB a AD24ETH v DLL tvaru umožňující obsluhu karty z prostředí Delphi, Visual Basic, C++,LabView, Matlab atd. Pro LabView rovněž existuje VI. Pro modul je k dispozici i LINUX driver. Součástí dodávky je rovněž obslužný program AD24control umožňující odměr dat, jejich grafické zobrazení a uložení na disk. Program podporuje obě verze modulů.

Modul se dodává ve třech verzích:

1. AD24USB/AD24ETH diff s 8 diferenciálními vstupy - je vhodný tam, kde je nutno měřit napětí ze zdrojů signálů, které nelze jednou svorkou spojit - typicky odporová čidla jako např. Pt100 nebo tenzometrické můstky, Hall snímače atd., umožňuje střídavou modulaci vstupu a výstupu.

Jako volitelné příslušenství je k dispozici svorkovnice Svor25Pt, která je určena k připojení až 7 čidel Pt100/Pt1000 nebo podobných odporových čidel, popřípadě k připojení termočlánků (na svorkovnici může být volitelně osazeno čidlo teploty pro kompenzaci studeného konce) k diferenciální verzi modulu.

svor25ptr.jpg

2. AD24USB/AD24ETH SE s 16 single ended vstupy - společná analogová zem je galvanicky oddělena od PC, je určena pro většinu měření, kde nevadí jedna společná vstupní svorka, typicky běžná napětí nebo např. termočlánky. Výhodou této verze je nižší cena oproti AD25PCI diff.

3. AD16USB/AD16ETH je zjednodušená verze AD24USB/AD24ETH SE s nižším rozlišením max. 16 bitů a poněkud nižší přesností za nižší cenu.

Volitelné příslušenství pro SE verzi modulu je svorkovnice SVOR25TER, která umožňuje snadné připojení měřených napětí nebo termočlánků.

svor25ter.jpg

Jak správně zvolit typ modulu? Nejprve zvolte typ komunikačního rozhraní: Ethernet/USB. AD24USB je napájen přímo z USB, je velmi snadno připojitelný k libovolnému PC nebo notebooku, je poněkud rychlejší a levnější. AD24ETH může fungovat v libovolné Ethernet síti, komunikovat i přes Internet, vyžaduje napájecí zdroj 5 V, je poněkud pomalejší a dražší. Jeho knihovna podporuje komunikaci až s 8 moduly AD24ETH. Ostatní vlastnosti obou modulů jsou totožné.

Podle charakteru měřeného objektu zvolte SE nebo diferenciální verzi modulu. SE verze je vhodná, pokud měříte napětí nebo signál z termočlánků - má 16 vstupů a je levnější. Diferenciální verze je vhodná k měření napětí ze speciálních čidel jako např. odporová čidla teploty Pt100/Pt1000, Hallovy sondy, tenzometrické můstky apod. Tato verze rovněž umožňuje střídavou modulaci pro eliminaci parazitních ofsetů a snížení šumu.

Stále si nejste jisti kterou variantu zvolit? Kontaktujte nás, s výběrem Vám rádi poradíme.

 

AD14ETH je DAQ modul 14 bitů/400 kHz připojitelný k PC nebo do libovolné sítě přes rozhraní Ethernet 100 Mbit/s.

AD14ETH.jpg (129332 bytes)

Technické parametry:
AD část
- 14 bitů/400 kHz, 16 vstupů , rozšiřitelné až na 32, vst. rozsah 0-10 V/ +-5 V, programovatelné zesílení 1 až 8, inteligentní scan vstupů, vestavěný ARM Cortex M3 procesor umožňuje číslicovou filtraci se zvýšením rozlišení až na 16 bitů. 
Číslicové vstupy/výstupy - 7 dig. vstupů/7 dig. výstupů.
Expandery pro připojení až 30 Pt100 nebo 30 termočlánků.
Software - driver pro systémy XP/Vista/Win7 a obslužná knihovna v DLL tvaru umožňující obsluhu karty z prostředí Delphi, Visual Basic, C++ atd. Součástí dodávky je rovněž obslužný program ADcontrol lite umožňující odměr dat, jejich grafické zobrazení, dig. filtraci, FFT, tisk a uložení na disk pro maximálně 1024 vzorků.

©2018 JanasCard